۸ نکته برای مدیریت موثر تیم کاری

مدیریت موثرت کارمندان و کارکنان

نقش یک مدیر در یک کسب‌وکار همیشه در آرامش نخواهد بود. درحالی‌که در اوایل شروع کسب‌وکارتان، تنها خودتان برای آن مسئول بودید حال زمان آن فرارسیده است تا تیم خود را رهبری کرده، الهام و انگیزه ببخشید تا بتوانید به اهداف سازمانی‌تان دست‌یابید.

کار کردن با هیچ‌کس ساده نیست و اطمینان پیدا کردن از این‌که همه‌چیز بدون مانع خاصی در جریان است یک چالش محسوب می‌شود.

بنابراین چگونه می‌توانید درعین‌حال که مشغول کسب احترام برای خود هستید قدرت رهبری و تصمیم‌گیری خود را نشان دهید؟ برایتان برخی نکات را جهت مدیریت مؤثر جمع‌آوری کرده‌ایم که حضورتان تقدیم می‌شود.

به‌خوبی ارتباط برقرار کنید

کارمندان می‌خواهند تا در جریان پروژه‌هایی که انجام می‌دهند قرار بگیرند، مثلاً در مورد اهداف و خطوط مرگ پروژه بدانند، بنابراین این امر که به‌خوبی بتوانید با کارمندان خود ارتباط برقرار و آن‌ها را از اتفاقاتی که داخل سازمان می‌افتد باخبر کنید بسیار ضروری است. همچنین این موضوع اهمیت دارد که کارمندان خود را به ارائه بازخورد به شما تشویق کنید. کارمندانتان از این‌که می‌توانند به شما دسترسی داشته و هر سؤال و یا مشکلی را با شما درمیان بگذارند خوشحال می‌شوند. بنابراین این‌که خودتان را در دسترس کارکنانتان قرار دهید نکته کلیدی محسوب می‌شود.

روابط کاری مثبتی بسازید

این موضوع که اعضای تیمتان را به‌صورت شخصی بشناسید نه‌تنها ازنظر حرفه‌ای بلکه ازنظر شخصی نیز بسیار مهم است. وقتی‌که تلاش خود را بگذارید تا این‌که در مورد همکارانتان بیشتر بدانید که دارند چه‌کار می‌کنند و یا به چیزهایی علاقه دارند، می‌تواند بسیار در دوستی و توافق در تیم کاری‌تان کمک کند.

کار خوب را اذعان کنید

از آن دسته رئیس‌هایی نباشید که تنها وقتی بازخورد می‌دهند که چیزی برای انتقاد داشته باشند. به‌وسیله ارائه بازخورد مثبت به کارکنان به آن‌ها کمک می‌کنید که اعتمادبه‌نفس پیدا کنند و همین امر آن‌ها را تشویق می‌کند تا درآینده مشارکت بیشتری داشته باشند، بنابراین این‌که موفقیت‌ها و تلاش‌های آن‌ها را به آن‌ها بازخورد دهید بسیار حیاتی هست. خلاقیت را تشویق کنید و از این موضوع اطمینان حاصل کنید که هرکس به‌وضوح می‌داند که از او چه انتظاری می‌رود.

واقع‌گرا باشید

تیم کاری شما از شما انتظار ندارند که یک سوپرمن باشید، بنابراین اگر احساس کردید تحت‌فشارید و احتیاج به کمک دارید، از این‌که آن را بیان کنید ترسی نداشته باشید اگر هم اشتباهی کردید مسئولیتش را بپذیرید. به‌وسیله نشان دادن آن روی انسانی خود و این‌که به کارکنان خود اجازه دهید تا شما را کمی بهتر بشناسند، با شما احساس راحتی بیشتری می‌کنند.

قاطع باشید

یک رهبر خوب نیاز دارد تا قاطعیت خود را احراز کند و تصمیمات مهمی را برای گروه بگیرد. در نقش یک مدیر هیچ جایی برای حماقت وجود ندارد، بنابراین این مورد حیاتی است که به اسلحه‌های خود بچسبید و کاری را انجام دهید که فکر می‌کنید برای کسب‌وکارتان مفید است.

کارها را به اهلش واگذار کنید

قسمتی از این‌که چرا برقراری ارتباط و شناخت فردی بر روی کارکنان مهم است، اینجا مشخص می‌شود که می‌توانید نقاط قوت و ضعف آن‌ها را شناسایی کنید. مردم زمانی که بدانند برای مهارت‌های خوبشان به کار گرفته می‌شوند بهتر و درگیرانه تر در نقش‌های کاری خود ظاهر می‌شوند، بنابراین واگذار کردن نقش‌ها را به‌تناسب توانایی و خلاقیت هر فرد در نظر بگیرید.

برخوردها را مدیریت کنید

وقتی‌که در محیط کاری‌تان یک برخورد وجود دارد نباید نادیده گرفته شود. این‌که چشمانتان را بر روی مشکلات ببندید ممکن است یک جو بسیار منفی را در کسب‌وکارتان ایجاد کند که باعث می‌شود بر روی ارتباط و خلاقیت کارکنان تأثیر بگذارد. وقتی‌که مشکلی پیش آمد قبل از این‌که جدی شود بایستی شناسایی و حل شود.

یک مثال خوب باشید

کارکنان شما برای راهنمایی و الهام گرفتن به شما نگاه می‌کنند، بنابراین ضروری است که خود را تبدیل به یک مثال خوب کنید تا احترام آنان را نیز به دست آورید. اگر از آن‌ها انتظار دارید که به شکل حرفه‌ای رفتار کنند و به کارشان بپردازند، بنابراین مهم است که خودتان هم‌چنین کاری را انجام دهید. از این‌که در حال انجام کار خود هستید اطمینان حاصل کنید، به توسعه کسب‌وکار خود ادامه دهید و تیم کاری‌تان را حمایت کنید تا آن‌ها نیز برای شما چنین کاری را انجام دهند.

 

برچسب ها :

جهت ثبت نظر عضو شوید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>