۵ تغییری که باعث می‌شود کسب‌وکارتان یک مرحله بالاتر برود

مدیریت موفق کسب و کار

رسیدن به اهداف در کسب‌وکار همیشه آسان نیست و بایستی به کارکردن سخت علاقه داشته باشید، از محدوده راحتی خود خارج‌شده و یا حتی برخی اوقات با چالش‌هایی روبه‌رو شوید. اما برای هر کارمندی که فکر می‌کند در کسب‌وکار خودش گیر افتاده است راهی برای ساختن جایی که باید باشد وجود دارد.

خب پس راز این‌که روبه‌جلو حرکت کنیم چیست؟

اولین قدمی که بایستی در این راه بردارید این است که کنترل کسب‌وکار خود را به دست بگیرید. ۵ مدرس از سایت معروف Lynda که به‌صورت آنلاین به آموزش ویدئویی می‌پردازد و بالای ۲۰۰۰ عنوان آموزشی درسی دارد، موفقیت کسب‌وکار خود را به اشتراک گذاشته‌اند.

خودتان را برای رفتن به مرحله بعد قفل کنید. ریسک‌های درستی را انجام دهید و قدرت خود را نشان دهید. اگر قرار است پیشرفت کنید بایستی بجنگید و شکست بخورید تا بارها به عقب برگردید و نقاط ضعف خودتان را بشناسید و استراتژی پیروزی خود را شکل دهید.

برند خودتان را ایجاد کنید. اگر می‌دانید یا نه، به‌وسیله فعالیت‌ها، ایده‌ها و یا ایمیل‌هایی که می‌فرستید، هرروز در حال ساختن برند شخصی خود هستید. خودتان را به یک‌چیزی مشهور کنید که شما را به‌وسیله آن بخوانند.

کسب‌وکار خود را فعالانه مدیریت کنید. یک بررسی مفصل بر روی کاستی‌ها انجام دهید تا به‌وسیله آن بتوانید راه رسیدن به شغل رؤیایی‌تان را بیابید. برای انجام این کار، درباره پیش‌نیازهای موردنیاز برای موقعیت ایدئال خود تحقیق کنید و از بین این نیازمندی‌ها آن‌هایی را که در بین مهارت‌های شما نیستند را شناسایی کنید و کاستی‌های خود را پرکنید!

ارزش خود را مطالبه کنید. یک رهبر دانا یک مذاکره‌کننده محکم نیز هست. یاد بگیرید که چطور سر دستمزد و موقعیت‌های حیاتی کسب‌وکار خود مذاکره کنید.

در دیدگاه و ارزش‌ها پیش رو باشید. مطالعات پی‌درپی ما تائید می‌کند که اشخاص بیش از هر چیز دیگری به دنبال ارزش‌ها و دیدگاه رهبران خود هستند. ارزش‌ها و دیدگاه‌های خود را برای آینده به شکلی واضح بیان کنید، بنابراین خواهد توانست یک  فرهنگ مملو از اعتماد و شفافیت بسازید.

برچسب ها :

جهت ثبت نظر عضو شوید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>